Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Legnica

Obchody 100-lecia Zjednoczenia Łowiectwa Polskiego w okręgu legnickim

W dniu 26.08.2023 r. na strzelnicy myśliwskiej w Dobrzejowie odbyły się obchody 100-lecia Zjednoczenia Polskiego Łowiectwa, zorganizowane przez Komisję Kultury i Etyki Łowieckiej oraz myśliwych. 34 Koła Łowieckie na swoich stoiskach zaprezentowały wystawy trofeów łowieckich. Serwowano potrawy z dziczyzny, napoje, ciasta i nalewki dla wszystkich uczestników imprezy. O godz. 10.00 nastąpiło wprowadzenie sztandarów Kół oraz Nadleśnictw z Legnicy, Chocianowa, Lubina i Złotoryi.

Sygnałem Darzbór rozpoczęła się myśliwska msza polowa koncelebrowana przez proboszcza parafii Miłkowice ks. Przemysława Supersona w asyście księży Krzysztofa Krzyżanowskiego i Jarosława Grabarka. Najstarszy myśliwy okręgu kol. Marian Toborek (96 lat w tym 68 lat w PZŁ) wraz z Łowczym Okręgowym kol. Marcinem Duszyńskim oficjalnie ogłosił otwarcie obchodów 100-lecia i odsłonił tablicę upamiętniającą tę okrągłą rocznicę. Kol. Anna Świerzowska oraz kol. Robert Bauer jako konferansjerzy sprawnie poprowadzili do końca całą imprezę. Wręczenia odznaczeń łowieckich, znaczków 50-lecia przynależności do PZŁ, grawertonów i dyplomów dokonali wspólnie kol. Władysław Bożych (nowy członek NRŁ) oraz Łowczy Okręgowy. Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne i akrobatyczne. Konkursy, gry i zabawy. Największą frekwencją cieszył się konkurs przeciągania liny, w którym główną nagrodę — ambonę myśliwską zdobyła reprezentacja K.Ł. ” Bażant ” Legnica. Dla dzieci były dmuchańce, przejażdżki quadami oraz gry i zabawy z animatorami.

Odbyły się pokazy sokolnictwa (kol. Tomasz Szlendak), prezentacja psów myśliwskich, sztuka wabienia drapieżników (kol. Aleksander Pavlou) oraz pokazy prowadzone przez członków Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji z Legnicy. W imprezie wzięło udział ok. 1300 osób (myśliwych z rodzinami i okolicznych mieszkańców gminy Miłkowice). Gwiazdą wieczoru był tenor Sławomir Olgierd Kramm a całą imprezę zakończono wspólną zabawą, która pomimo deszczu trwała do późnych godzin nocnych. Wszystkim organizatorom, wójtowi gm. Miłkowice kol. Dawidowi Stachurze, służbom mundurowym, ratownikom medycznym, kołom łowieckim oraz wszystkim uczestnikom ogromne podziękowania. Całość obchodów upamiętniają zdjęcia autorstwa kol. Małgorzaty Szlendak (do obejrzenia na Facebooku na naszej stronie).

DarzBór.

Komisja Kultury i Etyki Łowieckiej w Legnicy.

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱