Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Legnica

PTASIA GRYPA W NATARCIU

W związku z pojawieniem się ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków tzw. „ptasiej grypy” (HPAI) apelujemy o zgłaszanie do właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii albo do najbliższego podmiotu świadczącego usługi z zakresu medycyny weterynaryjnej lub do Powiatowych Centrów Zarządzania Kryzysowego , Policji – przypadków zwiększonej śmiertelności dzikich ptaków, zwłaszcza padłych ptaków wodnych (np. bernikla białolica, gęś gęgawa, świstun, łąbądź niemy, krzyżówka, mewy) oraz drapieżników (np. myszołów zwyczajny) a także masowych padnięć innych ptaków – niezwłocznie po ich zaobserwowaniu.

Działanie to jest istotne ze względu na to, że główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa „ptasiej grypy” są zarażone dzikie ptaki, które w związku z wiosenną migracją na tereny lęgowe mogą w najbliższym czasie masowo pojawiać się w różnych rejonach naszego okręgu. Uzyskane informacje mogą pomóc w ograniczaniu rozprzestrzeniania się choroby.

Apelujemy przy tym, aby bez istotnego powodu nie wchodzić na tereny grupowania się migrujących ptaków i miejsc ich lęgów.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱