Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Legnica

Odsłonięcie Kapliczki Świętego Huberta w dniu 27 maja 2023

W sobotę 27 maja br. myśliwi z koła łowieckiego Rolnik we Wrocławiu zgromadzili się w samym sercu leśnego obwodu 132 położonego w Nadleśnictwie Legnica, by wspólnie z zaproszonymi gośćmi prosić świętego Huberta o zdrowie, pomyślność i sukces łowiecki na drugie stulecie Zjednoczonego Łowiectwa w Polsce.

Wczesnym słonecznym popołudniem pod wiatą koła rozłożono ołtarz, nad którym Kapelan Myśliwych i Leśników Archidiecezji Wrocławskiej – Witold Hyla odprawił uroczystą Mszę Świętą polową. Uczestniczył w niej Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Legnicy Maciej Duszyński z małżonką, przedstawiciele Nadleśnictwa Legnica oraz Poczet Sztandarowy koła.

Najważniejszym punktem programu było uroczyste odsłonięcie oraz poświęcenie Kapliczki Świętego Huberta, której pomysłodawcą i spirytus movens był kol. Zenon Melski, wieloletni myśliwy, członek koła oraz działacz społeczny. Na pamiątkę tego jakże ważnego dla Koła wydarzenia, przygotowano okolicznościowe znaczki zaprojektowane przez kol. Weronikę Kowalską, które obok okolicznościowych grawertonów stanowią ciekawą i długowieczną pamiątkę tych wydarzeń.

Po części oficjalnej prezes koła Filip Sioch przekazał specjalne podziękowania Księdzu Kapelanowi, władzom PZŁ, Nadleśnictwu oraz najbardziej zaangażowanym w budowę Kapliczki myśliwym i zaprosił uczestników mszy na posiłek.

Serdecznie gratulujemy zarządowi i członkom koła łowieckiego Rolnik za tak wspaniałe kultywowanie tradycji kultu świętego Huberta oraz świetnej koleżeńskiej atmosfery, którą wyczuwa się już po kilku minutach wspólnie spędzonych w ich gronie.

Darz bór!

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱