Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Legnica

Bal dla upamiętnienia 100 lecia Zjednoczenia Polskiego Łowiectwa

W dniu 27.05.23 r. w Okręgu Legnickim odbył się Bal Integracyjny dla Wszystkich Myśliwych i Sympatyków Łowiectwa, na cześć 100-lecia Zjednoczenia Polskiego Łowiectwa Pomysłodawcą i organizatorem Balu był Kol. Jan Bogdan Wzorek i Aleksandrer Borek właściciel Domu Weselnego ” Alicja” w Kaczycach, przy współpracy z Kołem Łowieckim Knieja Lubin
Patronat nad Balem objął Łowczy Okręgu Legnickiego kol. Marcin Duszyński.

Uczestników balu, i przedstawicieli Kół Łowieckich, powitali kol. Jan Wzorek i kol. Edyta Teclaf-Zawadzka, członkowie KŁ Knieja Lubin. Następnie, głos zabrał Łowczy Okręgu Legnickiego kol. Marcin Duszyński, prosząc na wstępie o uczczenie minutą ciszy pamięć śp. Aleksandra Lipa, wieloletniego członka ZO PZŁ w Legnicy. Łowczy gratulował wspaniałej organizacji balu i wzajemnej integracji braci łowieckiej kół Okręgu Legnickiego, życząc w tym roku Jubileuszowym Wszystkim myśliwym sukcesów na niwie łowieckiej oraz wszystkim udanej zabawy.

Po części oficjalnej rozpoczęliśmy wspólną biesiadę i tańce.

Oprócz tradycyjnej kuchni polskiej serwowano udziec „pieczonego dzika”. Przy „paśniku” można było delektować się wyrobami z dziczyzny, między innymi tradycyjną kiełbasą, kabanosami czy pasztetem. Smakosze znaleźli również wędzone szynki i pieczony schab z dzika. Nie zabrakło także smacznych nalewek, marynowanych grzybków czy wiejskiego sera. Dekorację Sali w klimacie Łowieckim, przygotowało KŁ Szarak Grębocice.

Oprawę muzyczną zapewnił Zespół „Adonis plus” z Lubina, który doskonale dobrał repertuar do uczestników balu i przygotował wspaniałe konkursy. Tańcom i rozmowom nie było końca… Bal trwał do wczesnych godzin porannych.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla wszystkich kół łowieckich które w taki sposób, wspólnie postanowiły uczcić tak wyjątkowy Jubileusz

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱